Gra fabularna Diadem Podręcznik Główny

Podręcznik głównydo gry Gra fabularna Diadem Podręcznik Główny to 132 strony formatu B5, oprawa sztywna zszywana nićmi.

Więcej szczegółów

24 Przedmioty

Produkt dostępny

Wysyłka w 24 h

Szybka dostawa

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 56 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 56 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 0,00 zł.

56,19 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Zapytaj o dostępność

Świat potrzebuje bohaterów, osób bezkompromisowych, gotowych zawalczyć o słuszną sprawę. Czasem jednakże bohaterem nie zostaje się z wyboru, postać może zostać zmuszona do porzucenia wygodnego życia i pchnięta w sam środek przygody. Witaj w świecie Diademu, zaludnionym przez rasy Ludzi, Elfów, Krasnoludów, Niziołków oraz potężnych Smoków, w świecie gdzie solidna broń w ręku i śmiałe serce mogą zdziałać bardzo wiele, magia jest dostępna dla każdego, gotowego sowicie za nią zapłacić, a państwa ścierają się częściej na arenie politycznych intryg i spisków niż na polu bitwy. Czy przetrwasz mimo przeciwności losu i zapewnisz sobie miejsce w historii tego świata?


Diadem jest doskonałą pozycją dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z klasycznymi grami fabularnymi (RPG bez komputera) lub wracających do tego hobby po latach. Podręcznik zawiera łatwe w opanowaniu zasady wraz z przykładami, opisane fragmenty sesji, zwięzły opis świata fantasy, szerzej opisaną przykładową jedną z krain wraz ze szczegółową mapą (wspaniałe źródło inspiracji dla Mistrza Gry przy wymyślaniu przygód!), listę ekwipunku (w tym przedmioty o specjalnych i magicznych właściwościach oraz substancje o niezwykłym działaniu), wreszcie - obszerne porady dla Mistrza Gry, pozwalające mu przygotować i rozgrywać epickie sesje.


Postać w grze fabularnej Diadem nie jest ograniczana żadną klasą ani profesją – za zgodą MG można zdobywać dowolne cechy i rozwijać postać wedle swojego życzenia. Aby ułatwić ten proces, specjalnie dla graczy została przygotowana unikalna karta postaci. Dzięki niej gracze w ogóle nie muszą sięgać do podręcznika – cały proces tworzenia i rozwijania postaci, oraz wszystkie cechy możliwe do wyboru są na niej opisane. Postacie rzucające zaklęcia otrzymują dodatkowo Księgę Zaklęć, z opisem każdego czaru, dostępnego do nauczenia się dla początkujących postaci. Kompletu dopełniają opcjonalne Karty Losu, dostarczające graczom inspiracji przy wymyślaniu historii swoich postaci. Wersje elektroniczne podręcznika, kart postaci i innych pomocy do gry można pobrać za pomocą kodu QR.

 

Autor: Andrzej Rylski
Wydanie czwarte, Warszawa 2015
ISBN 978-83-65131-16-4
132 strony formatu B5, oprawa sztywna zszywana nićmi

 

 

Produkt nowy fabrycznie zapakowany wydany w języku polskim.

Napisz opinię

Gra fabularna Diadem Podręcznik Główny

Gra fabularna Diadem Podręcznik Główny

Podręcznik głównydo gry Gra fabularna Diadem Podręcznik Główny to 132 strony formatu B5, oprawa sztywna zszywana nićmi.

Akceptuj

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.